Запобігання домашньому насильству

 

 

 

Запобігання домашньому насильству (закон) 

Насильство поруч. Як запобігти домашньому насильству.

Домашнє насильство – це проблема не окремої родини, а всього суспільства.

07.12.2017 року з метою протидії домашньому насильству був прийнятий Закон України №2229-VIII «Про запобігання та протидію домашньому насильству», який набрав чинності 07.01.2018 року.

 

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2229-19#Text

 

 МОН_протидія

   Виконання Державної соціальної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2021 року»

  • Національна дитяча «гаряча лінія» 0800 500-225(зі стаціонарного телефону), 116 111(з мобільного телефону).

  • Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0800 500-335 (зі стаціонарного телефону), 116 123 (з мобільного телефону).

  • Національна «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми та консультуванню мігрантів 0 800 505-501 (зі стаціонарного телефону), 527 (з мобільного телефону).

Національна Дитяча “гаряча лінія” – для дітей та про дітей. Це означає, що “гаряча лінія” приймає дзвінки від дітей та дорослих , чиї запити стосуються дітей.

На національній дитячій “гарячій лінії” консультують компетентні у дитячих питаннях психологи, юристи, соціальні педагоги та соціальні працівники. Коло питань, з яких надаються консультації, досить широке і було сформовано на основі отримуваних запитів від абонентів. Основні теми, з яких консультують на Національній дитячій “гарячій лінії”, – насильство над дітьми та жорстоке поводження з ними у сімї та з боку оточення , психологічні проблеми , негаразди у стосунках з дорослими та однолітками, майнові права дітей, питання встановлення опіки, а також булінг і безпека в інтернеті.


Національна дитяча «ГАРЯЧА ЛІНІЯ» Центру «ЛА СТРАДА  УКРАЇНА»: 0-800-500-333 (для дзвінків з мобільного)

Консультують компетентні у дитячих питаннях психологи, юристи та соціальні працівники. Тут маленькі українці знайдуть підтримку та пораду стосовно своїх проблем. Батьки, вчителі та вихователі матимуть змогу оперативно отримати індивідуальну консультацію стосовно порушень прав дітей. Дзвінки на лінію – безкоштовні як зі стаціонарних телефонів на всій території України, так і з мобільних усіх операторів.


Омбудсмен з прав дитини в Україні

Микола Миколайович Кулеба: (044) 255-64-50


Важливодіти мають право безоплатно отримати послуги адвоката (складання заяв, представництво в суді).

Для безоплатної правової допомоги необхідно перейти за посиланням https://legalaid.gov.ua/.

Для перегляду банерів системи Безоплатної правової допомоги перейти за посиланням http://bit.do/legalaid .Карпе.

******************************************************************************************************************************

Гунбіна Світлана Юріївна, методист, уповноважена особа у Харківському республіканському ліцеї-інтернаті спортивного профілю для здійснення невідкладних заходів реагування у випадках виявлення фактів насильства та/або отримання заяв/повідомлень від постраждалої особи/інших осіб