Спортивний процес

Звіт про проведення спортивної роботи в Харківському республіканському ліцеї-інтернаті спортивного профілю у 2019 році.

Основним напрямом діяльності у спортивній роботі ХРЛІСП є забезпечення високих спортивних результатів учнів-спортсменів, включення їх до основного складу, кандидатів та резервного складу збірних команд України.

В 2019 році в ХРЛІСП проводилась відповідна робота щодо підготовки учнів-спортсменів для участі у змаганнях Всеукраїнського та міжнародного рівнів з метою досягнення високих спортивних результатів та поповнення національних збірних команд України.

Станом на 15 грудня 2019 року в ХРЛІСП контингент складає 96 учнів-спортсменів, а саме:

 • 8 клас – 24 осіб   (з них: 11 – легка атлетика, 2 – греко-римська боротьба,  6 – бокс, 3 –  стрибки на батуті, 3- додатковий контингент);
 • 9 клас – 25 осіб (з них: 14 –атлетика легка, 3 – греко-римська боротьба,  3 – бокс, 3 –  стрибки на батуті, 1- додатковий контингент);
 • 10 клас – 25 осіб (з них: 17 – легка атлетика, 3 – греко-римська боротьба, 3 – бокс, 1 – стрибки на батуті, 1- додатковий контингент);
 • 11 клас – 22 осіб (з них: 18 – легка атлетика, 6 – греко-римська боротьба, 1 –  стрибки на батуті).

З них вперше вступили для навчання у 2019 році 41 учня.

За  спортивною кваліфікацією у ХРЛІСП займаються:

 • майстри спору України – 3 чол.;
 • кандидатів у майстри спору України – 7
 • спортсменів І спортивного розряду – 18 чол.;
 • спортсменів ІІ спортивного розряду – 18 чол.;
 • спортсменів ІІІ спортивного розряду – 42 чол.;
 • спортсменів І юнацького розряду – 12 чол.

Відповідно до спеціалізації, затвердженої Департаментом науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації, погодженої Харківським відділенням (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України у  2019  році в ХРЛІСП затверджена наступна чисельність учнів:

Вид спорту Чисельність учнів
1 Легка атлетика 57
2 Бокс 12
3 Стрибки на батуті 10
4 Греко-римська боротьба 14
5 Додатковий контингент 7
Всього 100

 

Фактично навчаються: на відділені легкої атлетики 60 учнів, греко-римської боротьби 14 учнів, боксу 12 учнів, на відділенні зі стрибків на батуті 8 учнів та додатковий контингент  6 учнів-спортсменів.

 Тренерсько-викладацький склад ХРЛІСП

Навчально-тренувальний процес у  ХРЛІСП  здійснюють 20 вчитель зі спорту,  з яких: 13– штатні, 7 – сумісники.

По відділенням:

 • легка атлетика – 14 вчителів зі спорту;
 • бокс – 1 вчитель зі спорту;
 • стрибки на батуті – 2 вчителя зі спорту;
 • греко-римська боротьба – 3 вчителя зі спорту.

За наказом Харківської обласної державної адміністрації Департамент науки і освіти № 48-к від 31.01.2015 «Про внесення змін до штатного розпису Харківського республіканського ліцею-інтернату спортивного профілю».      З метою приведення штатного розпису Харківського республіканського ліцею-інтернату спортивного профілю у відповідність до Типових штатних нормативів спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю, затверджений наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 03.12.2012 № 1370, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 21.12.12 №2142/22454, у штатному розписі Харківського республіканського ліцею-інтернату спортивного профілю посада тренера-викладача перейменована на посаду вчитель зі спорту. У зв’язку з цим кваліфікаційні категорії тренера-викладача знизились до рівня «Спеціаліст» вчителя зі спорту.

Із загальної кількості вчителів зі спорту: 8 мають звання  “Заслужений тренер України”, 1 мають звання  – «Заслужений працівник фізичної культури, 2 мають звання  – «Майстер спорту міжнародного класу», 1 – «Заслужений Майстер спорту»,  1 – «Майстер спорту», 19 мають вищу освіту за напрямом «Фізична культура і спорт», 1 має вищу кваліфікаційну категорію вчителя зі спорту, 12 – вчителів зі спорту мають  ІІ кваліфікаційну категорію, 7 – мають кваліфікаційну категорію – спеціаліст.

Вчителі зі спорту продовжують здійснювати відбір обдарованих в спортивному відношенні дітей. У 2019 року вчителями зі спорту ХРЛІСП було переглянуті понад 250 молодих перспективних спортсменів з різних регіонів України – кандидатів на зарахування до ліцею. Постійну увагу вчителі з видів спорту приділяють підвищенню спортивної майстерності вихованців та створенням сприятливих умов для повноцінного забезпечення підготовки шляхом індивідуального підходу до кожного учня.

З метою підвищення рівня професійної майстерності через розвиток компетентності та творчого потенціалу у вчителів зі спорту, в ХРЛІСП  працює методичне об’єднання вчителів зі спорту, основним завданням в роботі якого є розглядання проблемних питань, їх вивчення та обговорення на засіданнях тренерсько-викладацьких рад. Про що свідчать протоколи засідань.

 Спортивна робота ХРЛІСП

Протягом 2019року, майже 60% учнів ХРЛІСП приймали участь у змаганнях Всеукраїнського та Міжнародного рівнів зі стрибків на батуті, легкої атлетики, греко-римської боротьби, боксу та додатковий контингент (сучасне п’ятиборство, плавання та теніс), що відображено в додатку до описового звіту: „Участь учнів Харківського республіканського ліцею-інтернату спортивного профілю у Всеукраїнських та Міжнародних  змаганнях”.

Вчителі зі спорту ХРЛІСП у 2018-2019 навчальному році продовжували здійснювати відбір обдарованих в спортивному відношенні дітей. Ними були переглянуті молоді перспективні спортсмени з різних регіонів України – кандидати на зарахування до ліцею. Постійну увагу вчителі зі спорту приділяють підвищенню спортивної майстерності вихованців та створенням сприятливих умов для повноцінного забезпечення підготовки шляхом індивідуального підходу до кожного учня.

Кращими спортсменами ХРЛІСП за підсумками 2018-2019 навчального року стали:

 • учениця 10 класу Подгородецька Єва – КМС, встановила новий рекорд України в бігу на 60 м, семиразова переможниця та багаторазова призерка чемпіонатів України з легкої атлетики серед юнаків та юніорів в бігу на 100 м, 200 м, стрибках в довжину та естафетному бігу;
 • учень 10 класу Іванський Микита – МС, переможець та призер чемпіонатів України зі стрибків на батуті;
 • учениця 10 класу Ніканорова Марія – МС, переможниця та призерка чемпіонатів України зі стрибків на батуті;
 • учень 9 класу Асгарі Аріф – учасник чемпіонату Європи м. Белград (Сербія) 2016р. призер чемпіонатів України;

Переможцями та призерами чемпіонатів України з легкої атлетики серед юнаків та юніорів у 2018 навчальному році стали: Волошина Аліна, Степанець Ілля, Бутенко Ірина, Подгородецька Єва, Клочко Ілля, Лебідь Еліза, Панаріна Ірина, Руденко Іванна, Черкова Анна, Герман Поліна, Богданов Антон, Приймак Олеся,  Мішенін Ілля, ;

До фінальної частини входили: Солуянова Ілона (7-борство), Тимофєєва Анастасія (7-борство), Остапенко Єлизавета (100м), Черкова Анна (довжина, потрійний), Степанець Ілля (довжина), Махиня Ростислав (1500м), Бутенко Ірина (200м), Купчік Ганна (довжина), Мішенін Ілля (10-ти борство)

Учні відділення греко-римської боротьби на чемпіонатах України з греко-римської боротьби переможцями та призерами у відповідних вагових категоріях стали: Асгарі Аріф – призер чемпіонатів України, переможцями та призерами також стали Денисенко Станіслав, Рябов Артем, Конєв Руслан, Прицепов Олександр, Шадт Давид, Заїдзе Марад, Вишнивецький Михайло, Борисов Ілля, Денисенко Станіслав, Шиян Денис.

Учні відділення стрибків на батуті Іванський Микита, Ніканорова Марія, Мєщерякова Валерія, Кулешова Катерина, Рожко Дмитро, Алімов Григорій, Косенко Антон, Спасьонова Вероніка посідали призові місця та входили у вісімку кращих.

За рішенням Міністерства молоді та спорту України та Федерації України із затверджених видів спорту з 01.01.2018 до національної збірної команди України включені вихованці ХРЛІСП:

Вид спорту ПІБ спортсмена
легка атлетика Подгородецька Єва (основний)
стрибки на батуті Іванський Микита (резерв)

Кулешова Катерина (резерв)

Ніканорова Марія (резерв)

греко-римська боротьба Конєв Руслан (резерв)

Асгарі Ариф (резерв)

бокс Іванісова Олена (резерв)

Всього 7 спортсменів

Навчально-тренувальний процес з учнями ХРЛІСП проводиться на спортивних базах на підставі укладених спільних угод між ХРЛІСП та КЗ КДЮСШ «ХТЗ» ХОР та КЗ МКДЮСШ №7. Так, для учнів відділення легкої атлетики навчально-тренувальний процес в осінньо-зимовий період відбувається в легкоатлетичному манежі КЗ КДЮСШ «ХТЗ» ХОР, в весняно-літній період на стадіоні КЗ КДЮСШ «ХТЗ» ХОР. Для учнів відділення боксу – на стадіоні КЗ КДЮСШ «ХТЗ» ХОР та в приміщенні СК «Гонг». Тренування зі стрибків на батуті та греко-римської боротьби – в спеціально обладнаних спортивних залах КЗ МКДЮСШ №7.

Бази розташовані поблизу до будівлі ліцею-інтернату та забезпечені необхідним інвентарем та обладнанням, які відповідають нормативним вимогам та задовольняють, як в якісному так і в кількісному складі, навчально-виховний та учбово-тренувальний процес вихованців ХРЛІСП.