Профорієнтація – важливий крок до майбутнього

IMG_0559 IMG_0560

Шляхи пошуку майбутньої професії потребують від молодої людини  широкого кола знань та навичок, уміння розпізнавати свої  мрії та водночас враховувати потреби ринку праці, що  невпинно розвивається. Тому робота з профорієнтації зі школярами актуальна завжди.

Виявленню найважливіших аспектів  щодо майбутньої професії  та факторів, що забезпечують її  досягнення було присвячено опитування учнів 9-10 класів, яке відбулося на початку третьої чверті.

На запитання «Чи добре вони розуміють якою професією вони будуть володіти у майбутньому?» третина опитуваних (29%) відповіла  стверджувально, а 37% мають певні плани щодо цього. Більшість учнів (38%)  здобувають інформацію щодо професійного влаштування та своєї майбутньої професії від своїх батьків та родичів, а також від педагогів та спеціалістів, і лише 15% – з книжок, кінофільмів та засобів масової інформації. Це ще раз підтверджує величезну роль особистого контакту з підлітком, існуючих родинних традицій та підтримки школи.

Свою особисту відповідальність щодо свого майбутнього учні висловили у цифрах опитування: майже 70% із них вважають, що успіх людини у житті залежить від її характеру та здібностей, 17% віддають перевагу якісній освіті і лише 14% покладаються на везіння та збіг обставин.

05 квітня 2017 р. учні 11 класу ХРЛІСП були гостями Харківського обласного центру зайнятості. Тренінг, що його запропонували співробітники центру, був присвячений загальним правилам пошуку роботи, написання цікавого резюме, виявлення сильних та слабких сторін здобувачів.

Впродовж тренінгу учні із зацікавленням та ентузіазмом виконували   ролі як директорів, які приймають на роботу майбутніх спеціалістів, так і фахівців, що  потрапили на співбесіду з майбутнім начальством. Цікавим виявилось те, що діти працювали в  умовах  відтворення ситуації пошуку роботи зі своєї бажаної майбутньої професії, і таким чином мали  шанси відтворити реальну співбесіду. Спеціалісти центру зайнятості щиро ділилися секретами успішного першого знайомства, приділяючи особливу  увагу вербальним, невербальним та емоційним складовим цього процесу, діловому етикету та етикету часу.

По закінченні роботи спеціалісти центру зайнятості відзначили активну роботу Катасонова Ігора, Остапенко Єлизавети, Гончарової Софії та подякували за  особливу емоційну відкритість та рухливість групи взагалі.  Ми також щиро вдячні спеціалістам Харківського обласного центру зайнятості і сподіваймося на подальші теплі контакти!