Виховна робота
ПЛАН ВИХОВНОЇ РОБОТИ
Харківського республіканського ліцею-інтернату спортивного профілю
(ХРЛІСП) на 2014/2015 навчальний рік
І. ВСТУП
На реалізацію Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011 №1243 «Про Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», державних національних програм, згідно плану роботи ліцею на 2014/2015 н.р., педагогічний колектив ХРЛІСП працює над вирішенням єдиної педагогічної теми: «Створення оптимальних умов для навчання, виховання та тренування учнів-вихованців спортивного ліцею-інтернату на національно-патріотичних засадах».
Метою виховання учнів в ліцеї-інтернаті є формування морально-духовної, фізично-розвиненої, налаштованої на здоровий спосіб життя, духовно багатої, креативно мислячої, конкурентно – спроможної життєво компетентної особистості, яка успішно самореалізується в соціумі як громадянин, сім’янин, професіонал.
Пріоритети виховної роботи закладу:
· виховання національної свідомості;
· виховання патріотизму через спортивну діяльність учнів;
· формування високої мовної культури;
· виховання й закріплення принципів загальнолюдської моралі;
· виховання поваги до Конституції, законодавства України, державної символіки;
· виховання поваги до історичного минулого Батьківщини та її традицій;
· формування фізичного, психічного, духовного здоров’я дітей;
· формування повноцінного глибокого усвідомлення взаємозв’язку між ідеями свободи, правами людини та її громадянським ставленням до відповідальності;
· виховання естетичної культури учнів як засіб профілактики правопорушень;
· розвиток інтересу до пізнавальної діяльності.
Виховна робота в нашому ліцеї спрямована на формування в учнів світоглядної свідомості, ідей, поглядів, переконань, традицій, інших соціально значущих надбань вітчизняної та світової духовної культури, а це є складовою частиною національного виховання.
Ця діяльність – органічний компонент освіти, що охоплює всі елементи роботи навчального закладу – від контролю зовнішнього вигляду ліцеїстів, їхньої виконавської та навчально-тренувальної дисципліни до прагнення висот у спорті, у житті, до планування та виконання творчих справ.
Основні напрями виховної роботи:
· формування ціннісного ставлення до себе;
· формування ціннісного ставлення до сім’ї, родини, оточення;
· виховання ціннісного ставлення до праці;
· виховання ціннісного ставлення до природи;
· формування ціннісного ставлення до культури та мистецтва;
· формування ціннісного ставлення особистості до суспільства й держави.
Ціннісне ставлення особистості до суспільства й держави
Робота колективу спрямована на виховання особистості, яка палко любить свій народ, свою Батьківщину, і передбачає:
· турботу про інтереси й історичну долю країни;
· гордість за соціальні та культурні досягнення своєї країни;
· співчуття до страждань народу й переживання за соціальні недаліки суспільства;
· прив’язаність до місця проживання (до свого міста, області, країни загалом).
Необхідність широкого й усебічного правового виховання викликана зростанням творчої, координувальної ролі права в економічному, політичному та соціальному розвитку нашого суспільства.
Суть виховної функції права полягає в тому, що воно, регулюючи вольову діяльність людини, може сприйматися нею як розумово, так і емоційно, переконуючи її в справедливості закону, погрожуючи карою у випадку його порушення, викликаючи шанобливе ставлення до нього. Трансформація цього принципу щодо виховного поля в закладі просліджується в системі дисциплінарних лінійок, індивідуальних і групових бесід адміністрації і президентської ради з учнями, схильними до порушення внутріліцейної та навчальної дисципліни.
Метою правового виховання учнів є виховання в них правової культури громадянина вільної України. Правова культура складається передусім зі свідомого ставлення громадянина до своїх прав та обов’язків, із глибокої поваги до законів і правил людського співжиття, готовності дотримуватися й виконувати закріплені в них вимоги, що виражають волю й інтереси народу, активної участі в управлінні державними справами, рішучої боротьби з порушниками законів.
Правове виховання в нашому закладі здійснюється через систему виховних заходів, самоврядування учнів, профорієнтаційну роботу, профілактику шкідливих звичок, використання інтерактивних методів виховання – диспутів, предметних тижнів, організацію зустрічей з фахівцями тощо. Таким чином, правове виховання зміцнює життєву позицію, підвищує громадянську активність, загострює непримиренність до негативних явищ.
Пріоритетні напрями формування громадянина:
· виховання поваги до Конституції, законів України, національної символіки;
· знання й дотримання законів;
· глибоке усвідомлення взаємозв’язків між ідеями свободи, правами людини та її громадянським ставленням і відповідальністю.
Громадянське виховання у ХРЛІСП нерозривно пов’язане зі спортивним профілем навчання закладу і його традиціями, які базуються на доктрині національного виховання.
Ціннісне ставлення до себе
Головною метою спортивно-оздоровчої роботи в ліцеї-інтернаті є виховання особистості, яка свідомо підтримує здоровий спосіб життя.
В ліцеї працює наркопост, метою діяльності якого є профілактика шкідливих звичок, сприяння розумінню дітьми переваг здорового способу життя, заохочення їх до здобуття знань, умінь і навичок ЗСЖ, стимулювання до самостійного й усвідомленого вибору життєвої позиції, поширення знань про здоров’я, ЗСЖ у середовищі підлітків, а також залучення до просвітницької діяльності серед однолітків, доводити, що сучасна мода – це здоров’я. У рамках роботи наркопоста організовуються зустрічі з соціальними та медичними фахівцями з питань профілактики СНІДу та венеричних захворювань, запобігання ранньої вагітності, профілактики шкідливих звичок тощо. Вчителі та вихователі проводять з учнями просвітницько-профілактичні бесіди з профілактики паління серед учнів, вживання алкогольних напоїв, психотропних речовин, профілактики жорстокості та насильства в дитячому середовищі, щодо ефективного і безпечного користування мережею «Інтернет», з питань протидії людьми, попередженню усілякого виду насильства, про культуру статевих відносин тощо. Велику увагу педагоги ХРЛІСП приділяють також здоровому харчуванню спортсменів. Вихователі слідкують за тим, щоб діти не вживали у їжу шкідливі продукти та напої, проводять бесіди з правильного харчування.
Ціннісне ставлення до сім’ї, родини, оточення
Це ставлення виявляється в моральній активності особистості, прояві чуйності, чесності, правдивості, працелюбності, справедливості, гідності, милосердя, толерантності, совісті, терпимості до інших, миролюбності, доброзичливості, готовності допомогти оточенню, умінні працювати в іншими, протистояти виявам несправедливості, жорстокості. У закладі вихованню моральності підростаючого покоління приділяється особлива увага через систему виховних заходів.
Ціннісне ставлення до праці
є визначальною складовою змісту виховання особистості, що спрямована на формування у неї розуміння особистої значущості праці як джерела саморозвитку і самовдосконалення. Велика увага в ліцеї-інтернаті приділяється вихованню моральних якостей, що визначають ставлення до трудової діяльності загалом (працьовитість, відповідальність, охайність, бережливість, вміння раціонально розподіляти робочий час і т.п.). та профорієнтаційній роботі з учнями.
Ціннісне ставлення до природи
Ціннісне ставлення до природи і сформована на його основі екологічна культура є обов’язковою умовою сталого розвитку суспільства, узгодження економічних, екологічних і соціальних чинників розвитку. У закладі проводиться ряд заходів з екологічного виховання учнів – дні довкілля та трудові тижні чистоти і порядку, учні вирощують квіти на приліцейній клумбі та доглядають за акваріумом, приймають участь у природоохоронних акціях тощо.
Ціннісне ставлення до культури та мистецтва
формується у процесі естетичного виховання і виявляється у відповідній ерудиції, широкому спектрі естетичних почуттів, діях і вчинках, пов’язаних з мистецтвом. У закладі у рамках художньо-естетичної освіти проводиться ряд традиційних заходів („Осінній бал”, „Містер і Міс ліцею”, „Новорічна казка”, „День Святого Валентина”, концерти, різноманітні виставки та вернісажі).
Учнівське самоврядування
Виховання творчої особистості нерозривно пов’язане з відродженням нації, демократизацією й гуманізацією суспільства, поглибленням самоврядування народу, що передбачає висування молоді на керівну роботу в різних сферах. Виникає потреба у формуванні соціально активної особистості.
Головне завдання учнівського самоврядування у формі президентської ради полягає в тому, щоб через розвиток соціальної активності учнів виховати в них почуття власної гідності, надати їм можливість виявити себе у справі.
Формування учнівського самоврядування – один із напрямків виховної роботи, покликаний забезпечити партнерські відносини між педагогами й учнями.
Система групових та індивідуальних рейтингів (зокрема конкурс „Наш клас – це просто клас!”) дає змогу впливати на спосіб життя й поведінки ліцейного колективу загалом і кожного члена зокрема. Ця робота спрямована на розвиток самостійності, ініціативи та взаємодопомоги, формування почуття господаря, який за все відповідає. Реальним результатом учнівського самоврядування є формування відповідальності учнів за доручену справу. Тому основною формою проведення ліцейних свят є колективні творчі справи. Розвиток такої відповідальності досягається за умов постійного вивчення обговорення думок дітей, уважного ставлення педагогів до їхньої позиції. Члени президентської ради є повноправними учасниками педагогічної ради і ради ХРЛІСП.
Таким чином, самоврядування стає чинником розвитку особистості й засобом організації життєдіяльності.
Робота органів учнівського самоврядування утверджує дії щодо гуманізації педагогічного процесу, демократизації в учнівському колективі.
ІІ. КАЛЕНДАРНЕ ПЛАНУВАННЯ ВИХОВНОЇ РОБОТИ
ВЕРЕСЕНЬ, 2014 |
|||
№ п\п |
ЗМІСТ ЗАХОДІВ
|
Термін виконання |
Відповідальні за проведення |
І. ОСНОВНІ ВИХОВНІ ЗАХОДИ ТА ПІЗНАВАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ |
|||
1. | Урочисте проведення Дня знань. Свято Першого Дзвоника | 01.09.2014 | Гунбіна С.Ю., класні керівники |
2. | Проведення першого уроку на тему: «Україна – єдина країна» | 01.09.2014 | Класні керівники |
3. | Старт операції «Турбота». Створення соціальних паспортів класів. Поновлення інформаційного банку даних про учнів різних категорій | 1-й тиждень | Класні керівники, вихователі, заступник директора з НВР, практичний психолог |
4. | Оголошення старту загально-ліцейного конкурсу «Наш клас – це просто клас!» | Вересень | Учнівський комітет, координатор учнівського самоврядування |
5. | Бесіди з питання культури ведення щоденників | Постійно | Класні керівники |
6. | Бесіда про зовнішній вигляд учнів | Постійно | Класні керівники, вихователі |
7. | Заходи з приведенню до належного стану кімнат мешканців. | Протягом місяця | Комендант,вихователі,БК ліцею |
8. | Бесіди про дотримання санітарно-гігієнічних норм мешканцями гуртожитку | Постійно | Вихователі |
9. | Бесіди щодо ефективного і безпечного користування мережею «Інтернет» | Постійно | Класні керівники, вихователі |
10. | Проведення рейдів, „Самопідготовка”, „Урок” | Постійно | Адміністрація класні керівники, вихователі, учком |
11. | Тиждень безпеки дорожнього руху (за окремим планом) | Вересень | Класні керівники |
12. | Акція «Подаруй книгу шкільній бібліотеці» | Вересень | Відповідальний за бібліотечний фонд,учнівський комітет |
13. | Старт операції «Живи, книго!»Рейд-огляд збереження шкільних підручників учнями | Вересень | Відповідальний за бібліотечний фонд,учнівський комітет |
14. | Створення виставки «Історія спорту» | Вересень | Відповідальний за бібліотечний фонд |
15. | Проведення учнівської лінійки | Вересень | Адміністрація |
16. | Старт проекту «Книга пам’яті» | Вересень | Вчителі історії |
ІІ. ПРАВОВЕ ВИХОВАННЯ ТА ПРЕВЕНТИВНЕ ВИХОВАННЯ. СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ УЧНІВ |
|||
1. | Операція «Турбота». Уточнення та упорядкування списків учнів груп ризику та дітей, що потребують особливої педагогічної уваги. | До 15.09.2014 | Класні керівники, вихователі, заступник директора з НВР |
2. | Операція «Сім’я». Складання актів обстеження житлово-побутових умов сімей . | До 22.09.2014 | Класні керівники, БК ліцею |
3. | Операція «Підліток». Рейд-перевірка умов проживання учнів, схильних до правопорушень, складання актів. | До 30.09.2014 | Класні керівники, БК ліцею |
4. | Організація наркологічного поста в ХРЛІСП | До 15.09.2014 | Адміністрація |
5. | Засідання наркологічного поста №1 (за окремим планом) | Вересень | Голова наркопоста |
6. | Проведення анкетування з учнями і батьками з метою вивчення їхніх сімей. | Вересень | Класні керівники |
7. | Проведення виховних годин «Про необхідність дотримання учнями Статуту ХРЛІСП та внутрішкільного розпорядку» | 04.09.2014 | Класні керівники |
8. | Бесіди з учнями «Кримінальна відповідальність неповнолітніх» | Постійно | Вихователі, класні керівники |
9. | Перегляд відеофільму з проблем торгівлі людьми з наступним обговоренням | Вересень | Практичний психолог |
ІІІ. СПОРТИВНО-МАСОВІ ЗАХОДИ. ЗАХОДИ З ОХОРОНИ ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ’Я УЧНІВ |
|||
1. | Проведення вступного інструктажу для учнів із записом до журналу встановленої форми | 01.09.2014 | Класні керівники |
2. | Спортивна вікторина до Дня фізичної культури та спорту | 11.09.2014 | Спортивна частина |
3. | Організація щомісячного випуску санбюлетня | 1 раз умісяць | Медичні працівники |
Виховні години з питань протимінної безпеки та поведінки у надзвичайних ситуаціях | Протягом року | Класні керівники | |
3. | Бесіди з профілактики паління серед учнів, вживання алкогольних напоїв, психотропних речовин | Постійно | Класні керівники,вихователі, медичні працівники, практичний психолог |
ІV. ІНДИВІДУАЛЬНА РОБОТА З ОБДАРОВАНИМИ ДІТЬМИ |
|||
1. | Оновлення та коригування банку даних «Обдарована дитина». | Протягомроку | Класні керівники |
V. РОБОТА З АКТИВОМ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ |
|||
1. | Вибори органів учнівського само-врядування у класних колективах та делегування представників від класів до учнівської ради ХРЛІСП | 2-й тиждень | Класні керівники |
2. | Підготовка до виборів і вибори президента ліцею | Вересень-жовтень | Лимар Д.О., учком |
3. | Підготовка до проведення Дня учнівського самоврядування | Вересень | Учком, педагоги, Лимар Д.О. |
4. | Оновлення стенду «Учнівське самоврядування» | Вересень | Лимар Д.О., учком |
5. | Організація прес-центру учнівського самоврядування.Репортажі для сайту ХРЛІСП про навчально-виховні та спортивні заходи впродовж вересня | Вересень | Учком,Сорокін О.З. |
6. | Рейди «Зовнішній вигляд учнів», «Стан чистоти класів та кімнат мешканців». Висвітлення результатів рейдів на стенді | Вересень | Учком, вихователі,Лимар Д.О. |
7. | Виставка-конкурс класних літописів «Знайомтесь, наш клас – це просто клас!» | Вересень | Класні керівники |
8. | Засідання учнівського комітету №1 (за окремим планом) | Вересень | Учком,Лимар Д.О. |
9. | Організація чергування у їдальні | Вересень | Сорокін З.Т., Лимар Д.О., учком |
VІ. РОБОТА З БАТЬКІВСЬКИМ КОМІТЕТОМ ХРЛІСП, БАТЬКІВСЬКОЮ ГРОМАДСЬКІСТЮ |
|||
1. | День відкритих дверей для батьків. Обговорення питань готовності школярів до нового навчального року. | 01.09.2014 | Адміністрація ліцею,класні керівники |
2. | Обрання батьківських комітетів по класах, делегування від класів представників до Ради ХРЛІСП та батьківського комітету ліцею. | До 15.09.2014 | Класні керівники |
3. | Організація роботи батьківського всеобучу | Протягомроку | Гунбіна С.Ю. |
4. | Батьківські збори по класам (за окремим планом). Розгляд питань безпеки життєдіяльності та попередженню дитячого травматизму | Вересень | Класні керівники |
5. | Проведення загальношкільних батьківських зборів (за окремим планом). | Вересень | Адміністрація,БК ліцею |
6. | Засідання батьківського комітету ліцею №1 «Про можливості залучення до співпраці із ХРЛІСП позашкільних, культурно-освітніх закладів , державних установ та громадських організацій у 2014/2015 н .р. та завдання БК ХРЛІСП на новий навчальний рік» | Вересень | Адміністрація,БК ліцею |
VІІ. ЗАХОДИ З ЕКОЛОГІЧНОГО, ПРИРОДООХОРОННОГО, ТРУДОВОГО ВИХОВАННЯ |
|||
1. | Оголошення старту екологічних акцій:- «Первоцвіт»;– «Посади дерево»;– «Свіжий вітер»;– «Не рубай ялинку» ;
– «Замість ялинки зимовий букет»; – «Допоможемо птахам взимку». |
Вересень | Учителі біології тагеографії,класні керівники |
2. | Проведення тематичних екскурсій до осінніх парків «Осінні барви нашого міста». | Вересень | Класні керівники,вихователі, вчитель біології |
3. | Тиждень чистоти і порядку:- Трудовий десант по озелененню класів та вестибюлів ліцею- Благоустрій території біля ліцею;- Прибирання на клумбах | До 29.09.2014 | Класні керівники,вихователі, вчитель біології, вчитель трудового навчання |
VІІІ. МЕТОДИЧНА РОБОТА З КЛАСНИМИ КЕРІВНИКАМИ ТА ВИХОВАТЕЛЯМИ |
|||
1. | Погодження календарних планів з виховної роботи класних керівників та вихователів на І семестр. | До 01.09.2014 | Заступник директора з НВР |
2. | Засідання МО класних керівників та вихователів №1 (за окремим планом) | Вересень | Керівник МО |
3. | Засідання творчої групи класних керівників із проблеми: «Інноваційна діяльність класного керівника з питань удосконалення виховного процесу».(Організаційне) | 05.09.2014 | Гунбіна С.Ю. |
5. | Нарада класних керівників та вихователів:- Про ведення документації;– Про підготовку до проведення виховних заходів;– Про проведення самопідготовки | Вересень | Гунбіна С.Ю. |
ЖОВТЕНЬ, 2014 |
|||
І. ОСНОВНІ ВИХОВНІ ЗАХОДИ ТА ПІЗНАВАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ |
|||
1. |
Проведення уроку мужності «Герої не вмирають» | Класні керівники | Жовтень |
2. |
Прийняти участь у Всеукраїнській акції «Лист пораненому» | Класні керівники | Жовтень |
3. |
1 жовтня – День людей похилого віку. Провести виховні години, присвячені Міжнародному дню людей похилого віку «Повага – ниточка, що з’єднує покоління». |
02.10.2014 |
Класні керівники |
4. |
Акція, присвячена Міжнародному дню людей похилого віку «Милосердя» |
Жовтень |
Класні керівники, вихователі |
5. |
Конкурс стіннівок «Святковий вернісаж» (до Дня вчителя). Провести день учнівського самоврядування та святкову програму, присвячену Дню вчителя |
03.10.2014 |
Педагог-організатор, вчителі, координатор учнівського самоврядування |
6. |
Тиждень історії (за окремим планом) |
Жовтень |
Вчителі історії |
8. |
Осінній бал «Осінь золота». Святкова дискотека. |
23.10.2014 |
Татаренкова В.А. |
9. |
Проведення учнівської лінійки |
Жовтень |
Адміністрація |
10. |
Проведення екскурсій інших заходів (згідно плану роботи ХРЛІСП на осінніх канікулах). |
27.10- 02.11.2014 |
Класні керівники,вихователі, вчителі |
ІІ. ПРАВОВЕ ВИХОВАННЯ ТА ПРЕВЕНТИВНЕ ВИХОВАННЯ. СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ УЧНІВ |
|||
1. |
Профілактичні бесіди з учнями учнів «Запобігання шкідливим звичкам» |
Постійно |
Класні керівники,вихователі |
2. |
Рейд „Урок”. Аналіз стану відвідування учнями шкільних занять. |
Постійно |
АдміністраціяБК ліцею,учком |
3. |
Дискусійний клуб,,Взаємоповага – основа людських стосунків” |
Жовтень |
Класні керівники, вихователі, практичний психолог |
4. |
Конкурс плакатів, малюнків «Ми проти насильства» |
Жовтень |
Класні керівники,вихователі |
5. |
Засідання наркологічного поста №2 (за окремим планом) |
Жовтень |
Голова наркопоста |
ІІІ. СПОРТИВНО-МАСОВІ ЗАХОДИ. ЗАХОДИ З ОХОРОНИ ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ’Я УЧНІВ |
|||
1. |
Бесіди про дотримання режиму дня спортсмена | Постійно | Вихователі,класні керівники, тренери-викладачі |
2. |
Бесіда «Вода, яку ми п’ємо» |
Постійно |
Вихователі,класні керівники, тренери-викладачі |
4. |
Бесіди про здорове харчування |
Постійно |
Вихователі,класні керівники, тренери-викладачі |
5. |
Інструктаж з безпеки життєдіяльності під час осінніх канікул із записом до журналу встановленої форми |
Перед канікулами |
Класні керівники |
ІV. ІНДИВІДУАЛЬНА РОБОТА З ОБДАРОВАНИМИ ДІТЬМИ |
|||
1. |
Участь учнів у шкільних олімпіадах |
Жовтень |
Вчителі-предметники |
2. |
Конкурс осінніх квіткових композицій і поробок із природних матеріалів |
23.10.2014 |
Гунбіна С.Ю. |
V. РОБОТА З АКТИВОМ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ |
|||
1. | Навчання старост класів (Планування роботи та ведення класної документації). |
1-й тиждень |
Класні керівники |
2. | Звіт лідерів класних колективів про організацію самоврядування у класі. |
Жовтень |
Лимар Д.О.,учком |
3. | Рейд-перевірка класних кімнат. Стан класного куточка (державна символіка, правила ТБ, інформація) |
3-й тиждень
|
Адміністрація,учком |
4. | Репортажі для сайту ХРЛІСП про навчально-виховні та спортивні заходи впродовж жовтня |
Жовтень |
Учком,Сорокін О.З. |
VІ. РОБОТА З БАТЬКІВСЬКИМ КОМІТЕТОМ ХРЛІСП, БАТЬКІВСЬКОЮ ГРОМАДСЬКІСТЮ |
|||
1. |
Психологічна школа батьків «Відповідальність батьків за охорону здоров’я» дітей |
4-й тиждень |
Класні керівники,заступник з НВР, практичний психолог |
VІІ. ЗАХОДИ З ЕКОЛОГІЧНОГО, ПРИРОДООХОРОННОГО, ТРУДОВОГО ВИХОВАННЯ |
|||
1. | Екологічний трудовий десант «Хай сяє ліцей чистотою». |
27.10- 02.11.2014 |
Класні керівники, вихователі |
2. | Бесіди з екологічного виховання учнів |
Жовтень |
Класні керівники, вихователі |
VІІІ. МЕТОДИЧНА РОБОТА З КЛАСНИМИ КЕРІВНИКАМИ ТА ВИХОВАТЕЛЯМИ |
|||
1. | Нарада класних керівників :- Про організацію роботи учнівського самоврядування у класі;– Про стан відвідування учнями навчальних занять |
Жовтень |
Гунбіна С.Ю. |
2. | Оформлення та відкриття виставки новинок педагогічної, методичної, психологічної та наукової літератури. |
Жовтень |
Мамєєва С.М. |
3. | Круглий стіл для класних керівників 8 – 11 класів «Психолого-педагогічні методи і прийоми у діагностико-корекційній роботі класного керівника з дітьми з девіантною поведінкою». |
Жовтень |
Керівник МО, практичний психолог |
4. | Засідання МО класних керівників та вихователів №2 (за окремим планом) |
Жовтень |
Керівник МО |
ЛИСТОПАД, 2014 |
|||
І. ОСНОВНІ ВИХОВНІ ЗАХОДИ ТА ПІЗНАВАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ |
|||
1. |
Тиждень української мови та літератури (за окремим планом) |
Листопад |
Поліванова О.С., Коваленко І.Г. |
2. |
9 листопада – День української писемності і мови. Захід «Мово моя солов’їна…» (у рамках тижня української мови та літератури) |
06.11.2014 |
Поліванова О.С., Коваленко І.Г. |
3. |
16 листопада – Міжнародний день толерантності. Провести годину спілкування |
13.11.2014 |
Класні керівники |
4. | Хвилина мовчання «Біль народу – Голодомор 1932-1933р.р.» |
20.11.2014 |
Вчителі історії |
5. |
Урок мужності. Зустріч з учасниками бойових дій. |
Листопад |
Класні керівники |
6. |
Проведення учнівської лінійки |
Листопад |
Адміністрація |
ІІ. ПРАВОВЕ ВИХОВАННЯ ТА ПРЕВЕНТИВНЕ ВИХОВАННЯ. СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ УЧНІВ |
|||
1. |
Тематичні виховні години «Що ми розуміємо під насильством. Права людини» |
Листопад |
Класні керівники |
2. |
Рейд „Самопідготовка”. Аналіз стану відвідування учнями самопідготовки. |
Постійно |
АдміністраціяБК ліцею, учком |
3. |
Проведення індивідуальних бесід з учнями, схильними до правопорушень. Анкетування. Діагностика даної категорії учнів |
Листопад |
Класні керівники,вихователі, практичний психолог |
ІІІ. СПОРТИВНО-МАСОВІ ЗАХОДИ. ЗАХОДИ З ОХОРОНИ ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ’Я УЧНІВ |
|||
1. |
Тиждень знань з пожежної безпеки (За окремим планом) |
Листопад |
Класні керівники, вихователі, вчитель ОЗ |
2. |
20 листопада – Всесвітній день дітей- Дружні спортивні зустрічі між класами– Похід до боулінгу |
22.11.2014 23.11.2014 |
Вихователі вихідного дня |
3. |
Профілактична бесіда та перегляд і обговорення тематичних фільмів із дівчатами «Відверта розмова про…» |
Листопад |
Медична сестра, практичний психолог |
4. |
Конкурс учнівських карикатур «Шкідливі звички та їхні наслідки» (у рамках роботи наркопоста) |
Листопад |
Голова наркопоста |
ІV. ІНДИВІДУАЛЬНА РОБОТА З ОБДАРОВАНИМИ ДІТЬМИ |
|||
1. |
Мистецька акція «Шукаємо таланти» |
Листопад |
Учком, Лимар Д.О. |
V. РОБОТА З АКТИВОМ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ |
|||
1. | Звіти старост класів перед радою учнівського самоврядування «Про дотримання правил внутришкільного розпорядку учнями класу». |
1-й тиждень |
Учком,Лимар Д.О.,Гунбіна С.Ю. |
2. | Засідання учнівського комітету №2 (за окремим планом) |
Листопад |
Учком,Лимар Д.О. |
3. | Рейд-перевірка стану кімнат гуртожитку (затишок, чистота, збереження тепла тощо) |
Постійно |
Адміністрація,учком |
4. | Репортажі для сайту ХРЛІСП про навчально-виховні та спортивні заходи впродовж листопада |
Листопад |
Учком,Сорокін О.З. |
VІ. РОБОТА З БАТЬКІВСЬКИМ КОМІТЕТОМ ХРЛІСП, БАТЬКІВСЬКОЮ ГРОМАДСЬКІСТЮ |
|||
1. |
Круглий стіл з представниками батьківської громадськості «Умови успішного виховання в сім’ї: єдність вимог дорослих до дітей, атмосфера злагоди і довіри». |
Листопад |
Адміністрація |
2. |
Батьківський лекторій «Співдружність» «Насильство в сім’ї, шляхи його попередження» |
Листопад |
Класні керівники, практичний психолог |
3. |
Засідання батьківського комітету ліцею №2 «Про взаємодію родини та ліцею в навчально-виховному процесі» |
Листопад |
Адміністрація,голова БК ліцею |
4. |
Практикум для батьків «Профілактика шкідливих звичок» |
Листопад |
Голова наркопоста |
VІІ. ЗАХОДИ З ЕКОЛОГІЧНОГО, ПРИРОДООХОРОННОГО, ТРУДОВОГО ВИХОВАННЯ |
|||
1. | Екологічний трудовий десант «Збережемо природу землі» |
Листопад |
Вчитель біології |
2. | Залучення учнів до практичної природоохоронної роботи , участь в акції «Осінь без диму»; впорядкування території біля ліцею |
Листопад |
Педагоги |
3. | Збирання насіння квітів і рослин |
Листопад |
Вчитель біології |
4. | Операція «Затишок»: генеральне прибирання класів і кімнат гуртожитку, підготовка приміщень до зимового періоду, утеплення вікон. |
Листопад |
Класні керівники, вихователі |
5. | Налагодити екологічне інформування у ХРЛІСП: випуск стіннівок, альбомів, усних журналів, фотостендів, виставок малюнків тощо. |
Протягом року |
Вчителі біології, географії |
VІІІ. МЕТОДИЧНА РОБОТА З КЛАСНИМИ КЕРІВНИКАМИ ТА ВИХОВАТЕЛЯМИ |
|||
1. |
Проведення педагогічного консиліуму «Сучасні підходи до моделювання виховних заходів із використанням інформаційно-комунікаційних технологій». |
Листопад |
Керівник МО |
2. |
Оновлення матеріалів на стенді |
Постійно |
Гунбіна С.Ю. |
3. |
Нарада класних керівників та вихователів:- Результати рейдів по перевірці стану кімнат гуртожитку та проведенню самопідготовки– Про роботу з батьками– Про підготовку до конкурсу «Містер ліцею» |
28.11.2014 |
Гунбіна С.Ю. |
ГРУДЕНЬ, 2014 |
|||
І. ОСНОВНІ ВИХОВНІ ЗАХОДИ ТА ПІЗНАВАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ |
|||
1. |
1 грудня –Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Виставка колажів «Зупинимо ВІЛ разом» |
01.12. -05.12.2014
|
Вихователі |
2. |
3 грудня – Міжнародний день інвалідів. Провести бесіди |
03.12.2014 |
Класні керівники |
3. |
Зустріч хлопців 11 класу із працівниками військового комісаріату «Українська армія сьогодні : проблеми і перспективи» |
Грудень |
Шевченко В.О. |
4. |
Спортивно-розважальний конкурс з концертною програмою до Дня Збройних сил України«Містер ліцею». Святкова дискотека |
04.12.2014 |
Мамєєва С.М. |
5. |
Святкове дійство «День Святого Миколая» |
19.12.2014 |
Поліванова О.С. |
6. |
Відкриття майстерні Діда Мороза –колективна творча справа «Новорічний дарунок ялинці».Виставка малюнків, витинанок, поробок «Зимові візерунки».Вернісаж-ярмарок новорічних композицій «Замість ялинки – зимовий букет» |
Грудень |
Никита Т.І.,педагог-організатор |
7. |
Рейд по класах «Живи, книго!» |
Грудень |
Учком, Мамєєва С.М. |
8. |
Родинне виховання. Бесіди з учнями «Я і моя сім’я». |
Грудень |
Вихователі |
9. |
Проведення новорічно-різдвяних свят для учнів. Свято «Новорічна казка». Святкова дискотека |
25.12.2014 |
Класні керівники,БК ліцею,адміністрація,
учком, черговий вихователь |
10. |
Загально ліцейна лінійка «Підведення підсумків за І семестр». Попередні підсумки загально-ліцейного конкурсу «Наш клас – це просто клас!» |
26.12.2014 |
Адміністрація, учком |
ІІ. ПРАВОВЕ ВИХОВАННЯ ТА ПРЕВЕНТИВНЕ ВИХОВАННЯ. СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ УЧНІВ |
|||
1. |
Тренінгові заняття «Діти мають захищати свої права» (до дня прав людини 10.12). |
11,12.12. 2014 |
Вчитель правознавства |
2. |
Операція «Підліток». Рейд-перевірка умов проживання учнів, схильних до правопорушень. |
Грудень |
Класні керівники, БК ліцею |
3. |
Поновлення бази даних педагогічно занедбаних дітей. |
Грудень |
Класні керівники |
4. |
Засідання наркологічного поста №3 (за окремим планом) |
Грудень |
Голова наркопоста |
ІІІ. СПОРТИВНО-МАСОВІ ЗАХОДИ. ЗАХОДИ З ОХОРОНИ ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ’Я УЧНІВ |
|||
1.
|
Лижна прогулянка |
Грудень за погодними умовами |
Тренери-викладачі,вихователі |
2. |
Інструктаж з безпеки життєдіяльності під час проведення новорічних свят із записом до журналу встановленої форми |
24.12.2014 |
Класні керівники |
3. |
Інструктаж з безпеки життєдіяльності під час зимових канікул із записом до журналу встановленої форми |
25.12.2014 |
Класні керівники |
ІV. ІНДИВІДУАЛЬНА РОБОТА З ОБДАРОВАНИМИ ДІТЬМИ |
|||
1. |
Виставка малюнків, витинанок , аплікацій «Зимові візерунки» |
Грудень |
Никита Т.І.,педагог-організатор |
2. |
Конкурс новорічних вітальних листівок |
Грудень |
Никита Т.І.,педагог-організатор |
3. |
Вернісаж – ярмарок новорічних ком-позицій «Замість ялинки – зимовий букет» |
Грудень |
Никита Т.І.,педагог-організатор |
4. |
Нагородження учнів за навчальні та спортивні досягнення за підсумками І семестру 2014/2015 н.р. |
25.12.2014 |
Адміністрація |
V. РОБОТА З АКТИВОМ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ |
|||
1. |
Робота з культмасовим сектором по підготовці і проведенню новорічних свят |
Грудень |
Гунбіна С.Ю. |
2. |
Засідання учнівського комітету №3 (за окремим планом). |
Грудень |
Учком, Лимар Д.О. |
3. |
Підведення підсумків роботи класних колективів протягом І семестру. Рейтинг класних колективів. |
Грудень |
Учком, Лимар Д.О. |
4. |
Репортажі для сайту ХРЛІСП про навчально-виховні та спортивні заходи впродовж грудня |
Грудень |
Учком,Сорокін О.З. |
VІ. РОБОТА З БАТЬКІВСЬКИМ КОМІТЕТОМ ХРЛІСП, БАТЬКІВСЬКОЮ ГРОМАДСЬКІСТЮ |
|||
1. |
Батьківські збори по класам. Підсумки І семестру (за окремим планом) |
Грудень |
Класні керівники |
2. |
Батьківський лекторій «Безпечний Інтернет» |
Грудень |
Гунбіна С.Ю., практичний психолог |
3. |
Засідання батьківського комітету ліцею №3 «Значення родинного виховання у профілактиці шкідливих звичок та правопорушень серед дітей» |
Грудень |
БК ліцею, адміністрація |
4. |
День відкритих дверей для батьків |
25.12.2014 |
Адміністрація, педколектив, БК ліцею |
VІІ. ЗАХОДИ З ЕКОЛОГІЧНОГО, ПРИРОДООХОРОННОГО, ТРУДОВОГО ВИХОВАННЯ |
|||
1. |
Генеральне прибирання класів та кімнат гуртожитку.Конкурс-огляд на кращу класну кімнату та кімнати ІІ-ІІІ поверхів гуртожитку. |
Під час канікул |
Завідуючий господарством, комендант |
2. |
Екскурсії до оранжереї, до Ботанічного саду |
Грудень |
Вчитель біології |
3. |
Акція « Допоможи птахам взимку». |
Грудень |
Вчитель біології |
VІІІ. МЕТОДИЧНА РОБОТА З КЛАСНИМИ КЕРІВНИКАМИ ТА ВИХОВАТЕЛЯМИ |
|||
1. |
Практикум ,,Методи вивчення сім’ї та організація роботи з батьками“ |
18.12.2014 |
Гунбіна С.Ю. |
2. |
Нарада класних керівників та вихователів:- Про організацію новорічних свят;– Про планування роботи з дітьми під час зимових канікул;
– Про складання календарних планів на ІІ семестр |
19.12.2014 |
Гунбіна С.Ю. |
СІЧЕНЬ, 2015 |
|||
І. ОСНОВНІ ВИХОВНІ ЗАХОДИ ТА ПІЗНАВАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ |
|||
1. | Відвідування музеїв, театрів, художніх виставок під час зимових канікул( згідно з планом роботи). |
29.12- 11.01.2015 |
Класні керівники, вихователі |
2. | Робоча лінійка «Старт у ІІ семестр» |
12.01.2015 |
Адміністрація, учком |
3. | Тиждень математики, фізики, інформатики (за окремим планом) |
Січень
|
Вишня І.Г., Гунбіна С.Ю.,Рудаков Ю.В. |
4. | Проведення тематичних виховних годин: «Створення життєвого проекту саморозвитку» (8 клас);
«Мої життєві принципи»(9клас); «Шлях до самореалізації – як стати особистістю»;(10 клас) «Дороги, які ми обираємо»(11 клас) |
Січень
|
Класні керівники |
5. | Перегляд та обговорення документальних та художніх кінофільмів на правову тематику. |
Протягом місяця у вихідні |
Чергові вихователі |
6. | 22 січня – День Соборності України. Провести бесіди по класах до Дня Соборності України«Соборна мати Україна одна на всіх як оберіг»‚ «3 чого починається Україна». |
22.01.2015 |
Класні керівники |
7. | 27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв. Інформаційні хвилинки |
27.01.2015 |
Вчителі історії |
8. | Година спілкування «Здібності людини та її професія» |
Січень |
Класні керівники |
ІІ. ПРАВОВЕ ВИХОВАННЯ ТА ПРЕВЕНТИВНЕ ВИХОВАННЯ. СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ УЧНІВ |
|||
1. | Загально ліцейний день чемності «Ти знаєш, що ти – Людина» |
Січень |
Учком |
2. | Заслухати учнів «групи ризику та пильного контролю» на педраді |
Протягом місяця |
Адміністраціякласні керівники |
3. | Рейд батьківської громадськості та класних керівників у неблагонадійні родини, з метою профілактичної роботи із батьками, які самоусунулися від виховання дітей |
Протягом місяця |
АдміністраціяБК ліцею,класні керівники |
ІІІ. СПОРТИВНО-МАСОВІ ЗАХОДИ. ЗАХОДИ З ОХОРОНИ ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ’Я УЧНІВ |
|||
1. | Бесіди з учнями класів про небезпеку вірусних простудних захворювань. |
Протягом місяця |
Класні керівники, вихователі, медичні працівники |
2. | Провести бесіди «Небезпечний лід» |
Січень |
Класні керівники, вихователі |
3. | Психолого-педагогічний аналіз контингенту школярів з метою виявлення дітей, схильних до вживання спиртних напоїв, тютюнопаління, наркотичних речовин |
Протягом місяця |
Адміністраціякласні керівники, тренери,медичні працівники |
4. | Конкурс на кращу снігову споруду |
Січень |
Вихователі вихідного дня |
ІV. ІНДИВІДУАЛЬНА РОБОТА З ОБДАРОВАНИМИ ДІТЬМИ |
|||
1. | Година спілкування «Здібності людини та її професія» |
Січень |
Класні керівники,вихователі |
V. РОБОТА З АКТИВОМ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ |
|||
1. | Звіт президента та голів комісій про виконану роботу у І семестрі. Обговорення та затвердження плану роботи на ІІ семестр. |
Січень |
Учком,Лимар Д.О. |
2. | Рейд-перевірка класних кімнат, документації класних колективів, класного куточка |
Січень |
Адміністраціяучком |
3. | Репортажі для сайту ХРЛІСП про навчально-виховні та спортивні заходи впродовж січня |
Січень |
Учком,Сорокін О.З. |
VІ. РОБОТА З БАТЬКІВСЬКИМ КОМІТЕТОМ ХРЛІСП, БАТЬКІВСЬКОЮ ГРОМАДСЬКІСТЮ |
|||
1. | Провести загально ліцейні батьківські збори «Планам ХРЛІСП – батьківську підтримку». |
30.01.2015 |
Адміністрація, БК ліцею |
2. | Консультація-практикум для батьків учнів «Виховує тільки любов» |
Січень |
Класні керівники |
3. | Посилити роботу серед батьків із правової освіти та виховання дітей. Практикум для батьків«Відповідальність батьків за порушення прав дитини» |
Січень – травень |
Адміністрація, класні керівники |
4. | Провести спільне засідання адміністрації, БК ліцею, наркопосту, учкому, на якому заслухати учнів, які постійно порушують Статут ХРЛІСП і Правила для учнів та їхніх батьків. |
Січень |
Адміністрація, БК ліцею,члени наркопоста |
5. | Провести круглий стіл для учнів 11 класу «Принципи вибору, діагностування майбутньої професії та ВНЗ» |
Січень |
Практичний психолог, класні керівники, представники ВНЗ |
VІІ. ЗАХОДИ З ЕКОЛОГІЧНОГО, ПРИРОДООХОРОННОГО, ТРУДОВОГО ВИХОВАННЯ |
|||
1. | Виготовлення та встановлення годівничок для птахів |
Січень |
Шевченко В.О. |
2. | Провести профорієнтаційну зустріч із працівниками Центру зайнятості та представниками навчальних закладів |
Протягом місяця |
Директор |
3. | Бесіди «Ліцей – твій дім, тож будь господарем у нім» |
Січень |
Класні керівники,вихователі |
VІІІ. МЕТОДИЧНА РОБОТА З КЛАСНИМИ КЕРІВНИКАМИ ТА ВИХОВАТЕЛЯМИ |
|||
1. | Погодження і затвердження календарних планів з виховної роботи класних керівників та вихователів на ІІ семестр. |
2-й тиждень |
Адміністрація |
2. | Засідання МО класних керівників та вихователів №3 (за окремим планом) |
Січень |
Керівник МО |
ЛЮТИЙ, 2015 |
|||
І. ОСНОВНІ ВИХОВНІ ЗАХОДИ ТА ПІЗНАВАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ |
|||
1. | Вечір відпочинку до дня Святого Валентина. Святкова дискотека |
12.02.2015 |
Никита Т.І.,
черговий вихователь |
2. | 21 лютого – Міжнародний день рідної мови. Тематична лінійка:
ü «Кращої, ніж рідна, мови не буває |
20.02.2015
|
Вчителі української мови |
3. | 23 лютого – День захисника Вітчизни. Змагання між хлопцями-старшокласниками «Ми майбутні захисники Вітчизни» |
19.02.2015 |
Шевченко В.О.,
Тренери-викладачі |
4. | Святкуємо Масляну. Вечір відпочинку |
Лютий |
Рибалко Л.М. |
5. | Тиждень біології, хімії, географії (за окремим планом) |
Лютий |
Вчителі-предметники |
6. | Робоча лінійка |
Лютий |
Адміністрація, учком |
ІІ. ПРАВОВЕ ВИХОВАННЯ ТА ПРЕВЕНТИВНЕ ВИХОВАННЯ. СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ УЧНІВ |
|||
1. | Рейд-перевірка учнівських зошитів |
Лютий |
Адміністрація, учком |
2. | Виховні години на тему: «Рідний ліцей – джерело знань, спортивних умінь і життєвих успіхів» |
Лютий |
Класні керівники |
3. | Провести профілактичні рейди «Урок», «Перерва», «Самопідготовка», «Кімната»наслідки висвітлити на стенді |
Лютий |
Учком |
4. | Здійснювати постійний контроль за станом відвідування учнями навчальних занять та тренувань. Оперативно інформувати батьків про відсутність їхніх дітей у ліцеї . |
Постійно |
Адміністрація, класні керівники, тренери |
5. | Засідання наркологічного поста №4 (за окремим планом) |
Лютий |
Голова наркопоста |
ІІІ. СПОРТИВНО-МАСОВІ ЗАХОДИ. ЗАХОДИ З ОХОРОНИ ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ’Я УЧНІВ |
|||
1. | Першість ХРЛІСП по армреслінгу. |
19.02.2015 |
Шевченко В.О., тренери |
2. | Бесіди з учнями « Небезпека передвесняного льоду на водоймах». |
Лютий |
Класні керівники, вихователі |
3. | Похід на ковзанку |
Лютий |
Класні керівники, вихователі |
4. | Забезпечити дотримання учнями правил особистої гігієни, підтримання порядку на своєму робочому місці, у класі, у кімнаті. |
Постійно |
Вихователі,
класні керівники |
ІV. ІНДИВІДУАЛЬНА РОБОТА З ОБДАРОВАНИМИ ДІТЬМИ |
|||
1. | Активізувати роботу наукових товариств учнівської молоді |
Лютий – травень |
Учителі-предметники |
2. | Проведення виховних заходів (підготовлених учнями) із використанням мультимедійних технологій на тему «Мій улюблений вид спорту» |
Лютий |
Учком,
|
V. РОБОТА З АКТИВОМ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ |
|||
1. | Звіт старост класів про стан навчання та дисципліни у класі |
Лютий |
Учком, Лимар Д.О. |
2. | Навчання шкільного учнівського активу «Про відповідальність органів учнівського самоврядування» |
Лютий |
Лимар Д.О. |
3. | Операція «Зовнішній вигляд». Підведення підсумків операції та висвітлення її результатів на стенді |
Лютий |
Учком, Лимар Д.О. |
4. | Провести учнівську конференцію «Роль учнівського самоврядування у функціонуванні ліцею» |
Лютий |
Гунбіна С.Ю. |
5. | Репортажі для сайту ХРЛІСП про навчально-виховні та спортивні заходи впродовж лютого |
Лютий |
Учком, Сорокін О.З. |
VІ. РОБОТА З БАТЬКІВСЬКИМ КОМІТЕТОМ ХРЛІСП, БАТЬКІВСЬКОЮ ГРОМАДСЬКІСТЮ |
|||
1. | Зустріч із батьками на тему: «Проблемний вік. Як уникнути жорстокості?» |
Лютий |
Класні керівники |
2. | Проведення соціологічних досліджень серед учнів та їхніх батьків «Батьки і діти: чому виникають конфлікти» |
Лютий – березень |
Гунбіна С.Ю. |
3. | Бесіди з батьками учнів‚ що не встигають на тему: «Вплив моральної атмосфери і психологічного клімату сім’ї на формування особистості дитини» |
Лютий – березень |
Адміністрація
|
VІІ. ЗАХОДИ З ЕКОЛОГІЧНОГО, ПРИРОДООХОРОННОГО, ТРУДОВОГО ВИХОВАННЯ |
|||
1. | Операція «Затишна оселя» |
Лютий |
Вихователі |
2. | Організувати цикл лекцій для учнів 9-11 класів із трудового законодавства та проблем підготовки молоді до життя у ринкових умовах |
Лютий – травень |
Класні керівники, вихователі
|
3. | Трудові десанти. Упорядкування класних кімнат, кімнат гуртожитку, території ліцею. Генеральне прибирання приміщень ліцею. |
Лютий |
Класні керівники, вихователі |
4. | Анкетування та діагностика професійних інтересів учнів 9-11 класів. |
Лютий |
Класні керівники
|
5. | Залучити учнів до роботи у «Книжковій лікарні» та проведенні рейдів по збереженню підручників та майна ліцею. |
Лютий – травень |
Учком, Мамєєва С.М., комендант |
6. | «Стрітення настало, усім нагадало: готуйтеся птахів зустрічати!» – трудова акція (виготовлення шпаківень та годівниць) |
Лютий |
Шевченко В.О. |
VІІІ. МЕТОДИЧНА РОБОТА З КЛАСНИМИ КЕРІВНИКАМИ ТА ВИХОВАТЕЛЯМИ |
|||
1. | Індивідуальні бесіди із класними керівниками про організацію виховної діяльності із класом |
Лютий |
Адміністрація |
2. | Вивчити стан позакласної виховної роботи та проаналізувати рівень вихованості учнів |
Лютий – березень |
Адміністрація |
БЕРЕЗЕНЬ, 2015 |
|||
І. ОСНОВНІ ВИХОВНІ ЗАХОДИ ТА ПІЗНАВАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ |
|||
1. | Святковий концерт-привітання зі святом 8 Березня «8 Березня – свято весни, краси, ніжності, жіночності». Конкурс «Міс ліцею»
Випуск вітальних листівок «Вітаємо Вас із святом весни» |
05.03.2015 |
Балабай О.В., учком |
2. | Тематичні виховні години:
8 клас – «Дисципліна – свобода чи совість?»; 9 клас – «Цінності моєї родини»; 10 клас – «Моральні основи сім’ї. Еволюція сімейних відносин»; 11 клас – «Ким бути і яким бути» |
Березень |
Класні керівники |
3. | Проведення екскурсійних поїздок та відвідування музеїв, театрів, художніх виставок під час весняних канікул (згідно із планом роботи). |
Весняні канікули З 23.03- 27.03.2015 |
Вихователі, класні керівники |
4. | Виставка учнівських поробок «Світ моїх захоплень» |
Березень |
Учком |
5. | Родинне виховання. Тренінг
“Засоби ефективного спілкування з дитиною” (за окремим планом) |
Березень |
Практичний психолог |
6. | Виховні години «Повага – ниточка, що з’єднує покоління» |
Березень |
Класні керівники |
7. | Тематична лінійка:
«У здоровому тілі – здоровий дух. Про дотримання режиму дня спортсмена» |
Березень |
Методисти (спортивне відділення) |
8. | Робоча лінійка |
Березень |
Адміністрація |
ІІ. ПРАВОВЕ ВИХОВАННЯ ТА ПРЕВЕНТИВНЕ ВИХОВАННЯ. СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ УЧНІВ |
|||
1. | Аналіз стану відвідування ліцею учнями, схильними до правопорушень. |
Постійно |
Адміністрація, класні керівники |
2. | Створення сприятливого психологічного мікроклімату в учнівському та педагогічному середовищах, вироблення принципів взаємин у колективі, формування громадської думки. |
Постійно |
Педколектив |
3. | Тренінги по класах «Здорові звички – здоровий спосіб життя» |
Березень |
Медичні працівники |
4. | Виховні години «Дотримання законів України – обов’язок кожного громадянина» |
Березень |
Класні керівники, вихователі |
5. | «Поважай себе – і інші поважатимуть тебе» (дискусія) |
Березень |
Класні керівники, вихователі |
ІІІ. СПОРТИВНО-МАСОВІ ЗАХОДИ. ЗАХОДИ З ОХОРОНИ ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ’Я УЧНІВ |
|||
1. | Лекторій «Геть байдужість від здоров’я». Бесіди для учнів 8-11 класів про особисту гігієну |
Березень |
Медична сестра |
2. | Зустріч учнів із головним лікарем ХРЛІСП «Профілактика туберкульозу» |
Березень |
Пташинський І.М. |
3. | Інструктаж з безпеки життєдіяльності під час весняних канікул із записом до журналу встановленої форми |
Перед канікулами |
Класні керівники |
ІV. ІНДИВІДУАЛЬНА РОБОТА З ОБДАРОВАНИМИ ДІТЬМИ |
|||
1. | Тренінг «Щастя… Як ми його розуміємо ?» |
Березень |
Класні керівники |
V. РОБОТА З АКТИВОМ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ |
|||
1. | Робота з культмасовим сектором по підготовці до свята 8 Березня |
До 05.03.2015 |
Учком, Балабай О.В. |
2. | Випуск вітальних листівок «Вітаємо Вас із святом весни». |
05.03.2015 |
Учком |
3. | Засідання учнівського комітету №4 (за окремим планом) |
Березень |
Лимар Д.О., учком |
4. | Навчання старост класів «Як правильно проводити класні збори» |
Березень |
Лимар Д.О. |
5. | Репортажі для сайту ХРЛІСП про навчально-виховні та спортивні заходи впродовж березня |
Березень |
Учком, Сорокін О.З. |
VІ. РОБОТА З БАТЬКІВСЬКИМ КОМІТЕТОМ ХРЛІСП, БАТЬКІВСЬКОЮ ГРОМАДСЬКІСТЮ |
|||
1. | Класні батьківські збори (підсумки навчальних досягнень у ІІІ чверті, анкетування батьків«Ліцей – очима батьків») |
Березень |
Класні керівники |
2. | Школа молодих батьків |
Березень |
Гунбіна С.Ю. |
3. | Спілкування із батьками «Професій є багато у світі‚ і лиш одна із них твоя» |
Березень |
Класні керівники
|
4. | Засідання батьківського комітету ліцею №4 «Про зміцнення матеріально-технічної бази ліцею» |
Березень |
Голова БК ліцею |
VІІ. ЗАХОДИ З ЕКОЛОГІЧНОГО, ПРИРОДООХОРОННОГО, ТРУДОВОГО ВИХОВАННЯ |
|||
1. | Трудові десанти. Упорядкування території біля ліцею, насадження дерев та квітів. |
Березень-квітень |
Вчитель біології |
2. | Екологічна акція «Давай повернемо землі всі веселкові кольори…» |
Березень |
Класні керівники |
3. | Підготовка до зустрічі пернатих друзів (розвішування шпаківень, годівниць) |
Березень |
Шевченко В.О. |
4. | Бесіда «Якщо бажаєш стать заможним – у праці будь непереможним» |
Березень |
Класні керівники |
5. | Провести зустріч учнів 9 – 10 та 11 класів із працівниками Центру служби зайнятості, представниками ПТУ, коледжів, ліцеїв, вузів |
Березень – травень |
Директор |
VІІІ. МЕТОДИЧНА РОБОТА З КЛАСНИМИ КЕРІВНИКАМИ ТА ВИХОВАТЕЛЯМИ |
|||
1. | Круглий стіл «Я набув досвіду» (обговорення та аналіз відкритих виховних заходів) |
Березень |
Керівник МО класних керівників та вихователів |
2. | Засідання МО класних керівників та вихователів №3 (за окремим планом) |
Березень |
Керівник МО класних керівників та вихователів |
КВІТЕНЬ, 2015 |
|||
І. ОСНОВНІ ВИХОВНІ ЗАХОДИ ТА ПІЗНАВАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ |
|||
1. |
Спортивний КВК до Дня сміху |
02.04.2015 |
Татаренкова В.А. |
2. |
Туристичні походи та екскурсії до музеїв «Маршрутами бойової слави» |
Квітень – травень |
Класні керівники, вихователі |
3. |
Виховні години «Якщо хочеш змінити світ на краще, починай робити це з себе і сьогодні» |
Квітень |
Класні керівники |
4. |
До Дня довкілля. Екологічна конференція «Екологічні проблеми рідного краю» |
Квітень |
Вчитель географії |
5. |
26 квітня – Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф. Інформаційні хвилинки «Біль твоєї землі, Україно!» |
23.04.2015 |
Класні керівники |
6. |
Хвилина мовчання, присвячена Дню Чорнобильської трагедії |
23.04.2015 |
Адміністрація |
7. |
«Я обираю своє майбутнє» (профорієнтаційний тренінг) |
Квітень |
Директор |
8. |
«Ввічливим і чемним будь, про культуру не забудь» (подорож у Королівство ввічливості) |
Квітень |
Класні керівники |
9. |
Інформаційна лінійка «Про порядок організованого закінчення 2014/2015 навчального року і проведення ДПА» |
Кінець квітня |
Адміністрація |
11. |
Виставка Великодніх писанок «Яйце-райце» |
09.04.2015 |
Вчителі трудового навчання, технологій |
ІІ. ПРАВОВЕ ВИХОВАННЯ ТА ПРЕВЕНТИВНЕ ВИХОВАННЯ. СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ УЧНІВ |
|||
1. |
Виставка літератури з питань правового та екологічного виховання |
Квітень |
Мамєєва С.М. |
2. |
Круглий стіл для старшокласників
« Падіння моралі. Наслідки» |
Квітень |
Класні керівники |
ІІІ. СПОРТИВНО-МАСОВІ ЗАХОДИ. ЗАХОДИ З ОХОРОНИ ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ’Я УЧНІВ |
|||
1. |
Екскурсії «Моє рідне місто» |
Квітень |
Вихователі |
2. |
Круглий стіл для батьків учнів «Роль батьківського та педагогічного колективу у формуванні безпечної життєдіяльності особистості школяра» |
Квітень
|
Класні керівники
|
3. |
Тренінгові заняття “ Скажемо насиллю ні!” |
Квітень
|
Класні керівники |
4. |
Урок антиреклами «Що в упаковці, а що на упаковці». |
Квітень
|
Мамєєва С.М. |
ІV. ІНДИВІДУАЛЬНА РОБОТА З ОБДАРОВАНИМИ ДІТЬМИ |
|||
1. |
Оновлення стенду «Наша спортивна гордість» (фотографії спортсменів, які у поточному навчальному році досягли високих результатів у спорті) |
Квітень |
Лимар Д.О., учком |
2. |
Конкурс карикатур на шкільну тематику. |
Квітень |
Учком |
V. РОБОТА З АКТИВОМ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ |
|||
1. |
Учнівські рейди «Перерва», «Урок», «Самопідготовка», , «Як живеш, шкільний підручнику?» |
Квітень |
Учком |
2. |
Заняття школи лідерів. Ділова гра «Колективне планування дозвілля учнів ліцею на 2015/ 2016 н.р.» |
Квітень |
Учком, Лимар Д.О., Гунбіна С.Ю. |
3. |
Акція «Скринька добрих справ». |
Квітень |
Учком |
4. |
Підсумковий рейд-огляд на кращу кімнату гуртожитку. |
Квітень |
Учком |
5. |
Репортажі для сайту ХРЛІСП про навчально-виховні та спортивні заходи впродовж квітня |
Квітень |
Учком, Сорокін О.З. |
VІ. РОБОТА З БАТЬКІВСЬКИМ КОМІТЕТОМ ХРЛІСП, БАТЬКІВСЬКОЮ ГРОМАДСЬКІСТЮ |
|||
1. |
Родинний міст. Зустріч із батьками учнів випускних класів, з метою ознайомлення їх із документацією по ЗНО та ДПА. |
Квітень |
Адміністрація, класні керівники |
2. |
Бесіди з батьками учнів, які перебувають на внутрішньо ліцейному обліку |
Квітень |
Адміністрація, класні керівники |
3. |
Відеолекторій для батьків “Дитяча бездоглядність – крок до злочину” |
Квітень |
Гунбіна С.Ю. |
4. |
Батьківсько-учнівський тренінг «Тато‚ мама‚ я – бережлива сім’я». |
Квітень |
Класні керівники, БК класів |
VІІ. ЗАХОДИ З ЕКОЛОГІЧНОГО, ПРИРОДООХОРОННОГО, ТРУДОВОГО ВИХОВАННЯ |
|||
1. | Учнівський лекторій «Трудове законодавство» |
Квітень |
Класні керівники |
2. | Декада довкілля “Люби всім серцем Україну, прикрась трудом і збагати” (благоустрій території біля ліцею, робота на клумбі) |
Квітень |
Вчителі, вихователі |
VІІІ. МЕТОДИЧНА РОБОТА З КЛАСНИМИ КЕРІВНИКАМИ ТА ВИХОВАТЕЛЯМИ |
|||
1. | Анкетування класних керівників, з метою з’ясування труднощів у роботі з учнівським колективом |
Квітень |
Гунбіна С.Ю. |
2. | Методична нарада «Аналіз виконання виховних планів. Планування виховної роботи з учнями ХРЛІСП на 2015/2016 н.р.». |
Кінець квітня |
Гунбіна С.Ю. |
ТРАВЕНЬ, 2015 |
|||
І. ОСНОВНІ ВИХОВНІ ЗАХОДИ ТА ПІЗНАВАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ |
|||
1. |
Мітинг-реквієм, присвячений Дню Перемоги
ü «Звеличте відвагу, з якою вони нам служили, вони цю повагу тернистим життям заслужили» |
08.05.2015 | Вчителі історії, класні керівники |
2. |
Уроки мужності «Вічна слава героям! Ми низько вклоняємось їм». | Травень | Класні керівники
|
3. |
Вечір спілкування до Дня матері «Напиши матусі доброго листа» |
2-тиждень травня |
Татаренкова В.А. |
4. |
15 травня – Міжнародний день сім’ї. Бесіди «Дерево міцне корінням, а людина родом» |
14.05.2015 |
Класні керівники, вихователі,
БК класів |
8. |
Учнівська лінійка. Підсумки загально-ліцейного конкурсу «Наш клас – це просто клас!». Нагородження переможця |
28.05.2015 |
Адміністрація |
9. |
Фотовиставка «Яким він був 2014/ 2015 навчальний рік?» |
Кінець травня |
Педагог-організатор, учком |
10. |
Свято Останнього дзвоника |
29.05.2015 |
Гунбіна С.Ю. |
11. |
Випускний вечір |
30.05.2015 |
Полюхович Н.В. |
ІІ. ПРАВОВЕ ВИХОВАННЯ ТА ПРЕВЕНТИВНЕ ВИХОВАННЯ. СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ УЧНІВ |
|||
1. |
Засідання наркологічного поста №5 (за окремим планом) |
Травень |
Голова наркопоста |
ІІІ. СПОРТИВНО-МАСОВІ ЗАХОДИ. ЗАХОДИ З ОХОРОНИ ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ’Я УЧНІВ |
|||
1. |
Лекторій «Ти і твоє здоров’я». Бесіда з учнями про небезпеку купання у забруднених водоймах | Травень | Класні керівники, медсестра |
2. |
Проведення бесід з безпеки життєдіяльності з метою профілактики нещасних випадків під час оздоровлення та літніх канікул із записом до журналу встановленої форми |
28.05.2015 |
Класні керівники |
3. |
Звіт медичних працівників про ефективність здійснюваних ними рейдів перевірки санітарно-гігієнічних умов закладу |
Травень |
Медичні працівники |
ІV. ІНДИВІДУАЛЬНА РОБОТА З ОБДАРОВАНИМИ ДІТЬМИ |
|||
1. |
Випуск стіннівок із дружніми шаржами на випускників |
Кінець травня |
Учком |
2. |
Нагородження переможців спортивних змагань |
29.05.2015 |
Адміністрація, БК ліцею |
3. |
Підготовка номерів до Випускного вечора |
Травень |
Полюхович Н.В. |
V. РОБОТА З АКТИВОМ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ |
|||
1. |
Підведення підсумків роботи класних колективів протягом навчального року. Визначення переможців у змаганні «Наш клас – це просто клас». |
Кінець травня |
Учком, Лимар Д.О., Гунбіна С.Ю. |
2. |
Підведення підсумків операції «Живи, книго!» |
Кінець травня |
Учком, Мамєєва С.М. |
3. |
Засідання учнівського комітету №5 (за окремим планом) |
Травень |
Учком, Лимар Д.О. |
4. |
Репортажі для сайту ХРЛІСП про навчально-виховні та спортивні заходи впродовж травня |
Травень |
Учком, Сорокін О.З. |
VІ. РОБОТА З БАТЬКІВСЬКИМ КОМІТЕТОМ ХРЛІСП, БАТЬКІВСЬКОЮ ГРОМАДСЬКІСТЮ |
|||
1. |
Провести підсумкові класні батьківські збори, на яких обговорити питання успішності та спортивні результати учнів класу, дотримання ТБ під час навчальних екскурсій та практики, оздоровлення та літніх канікул |
3-й тиждень травня |
Класні керівники, тренери-викладачі |
2. |
Консультації для батьків з питань підготовки і порядку проведення ДПА і ЗНО |
Травень |
Гунбіна С.Ю. |
3. |
Консультації батьків з організації літнього відпочинку учнів |
Травень |
Директор |
VІІ. ЗАХОДИ З ЕКОЛОГІЧНОГО, ПРИРОДООХОРОННОГО, ТРУДОВОГО ВИХОВАННЯ |
|||
1. |
Підведення підсумків проведення екологічних акцій протягом 2014/ 2015 навчального року. |
Травень
|
Гунбіна С.Ю. |
2. |
Вивчення стану працевлаштування випускників ХРЛІСП |
Травень |
Адміністрація, класні керівники |
3. |
День профорієнтації «На життєвім роздоріжжі» |
2-й тиждень травня |
Адміністрація, класні керівники, тренери-викладачі |
4. |
Проведення місячника благоустрою території ліцею | Травень
|
Адміністрація, педпрацівники |
5. |
Тематичні екскурсії на підприємства Харкова з метою ознайомлення з робітничими професіями |
Травень- червень |
Класні керівники,
БК класів |
VІІІ. МЕТОДИЧНА РОБОТА З КЛАСНИМИ КЕРІВНИКАМИ ТА ВИХОВАТЕЛЯМИ |
|||
1. |
Здійснити аналіз виконання планів виховної роботи й провести моніторинг діяльності класних керівників та вихователів | Травень | Адміністрація |
2. |
Вивчення громадської думки, ідей і пропозицій щодо планування виховної роботи ХРЛІСП на новий навчальний рік. | Травень | Гунбіна С.Ю. |
ЧЕРВЕНЬ, 2015 |
|||
І. ОСНОВНІ ВИХОВНІ ЗАХОДИ ТА ПІЗНАВАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ |
|||
1. | 1 червня – Міжнародний день захисту дітей. Екскурсії до зоопарку, дельфінарію |
30.05-31.06.2015 |
Вихователі вихідного дня |
2. | Урочисте вручення свідоцтв про базову загальну середню освіту випускникам 9 класу |
11.06.2015 |
Адміністрація |
3. | Організація та проведення автобусних екскурсій, походів визначними місцями Харківщини |
Червень |
Класні керівники, вихователі,
БК класів |
ІІ. ПРАВОВЕ ВИХОВАННЯ ТА ПРЕВЕНТИВНЕ ВИХОВАННЯ. СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ УЧНІВ |
|||
1. | Акція «Милосердя».Допомога соціально незахищеним дітям, дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування (до Дня захисту дітей) |
Червень |
Учком, Лимар Д.О. |
ІІІ. СПОРТИВНО-МАСОВІ ЗАХОДИ. ЗАХОДИ З ОХОРОНИ ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ’Я УЧНІВ |
|||
1. | Організація оздоровлення учнів-спортсменів влітку | червень-серпень | Директор |
ІV. ІНДИВІДУАЛЬНА РОБОТА З ОБДАРОВАНИМИ ДІТЬМИ |
|||
1. | Підготовка номерів художньої самодіяльності до заходів. | Червень | Класні керівники |
V. РОБОТА З АКТИВОМ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ |
|||
1. | Планування роботи учкому ХРЛІСП наступний навчальний рік. |
Червень |
Лимар Д.О. |
2. | Репортажі для сайту ХРЛІСП про навчально-виховні та спортивні заходи впродовж червня |
Червень |
Учком,
Сорокін О.З. |
VІ. РОБОТА З БАТЬКІВСЬКИМ КОМІТЕТОМ ХРЛІСП, БАТЬКІВСЬКОЮ ГРОМАДСЬКІСТЮ |
|||
1. | Звіт директора ХРЛІСП перед педагогічним колективом та батьківською громадськістю про виконану роботу протягом 2014/ 2015 навчального року |
Червень |
Директор |
2. | Засідання батьківського комітету ліцею №5 «Про підсумки навчального року та перспективне планування роботи на наступний навчальний рік» |
Червень |
БК ліцею, адміністрація |
VІІ. ЗАХОДИ З ЕКОЛОГІЧНОГО, ПРИРОДООХОРОННОГО, ТРУДОВОГО ВИХОВАННЯ |
|||
1. | Фотовиставка-звіт про проведені впродовж навчального року заходи |
Червень |
Педагоги |
VІІІ. МЕТОДИЧНА РОБОТА З КЛАСНИМИ КЕРІВНИКАМИ ТА ВИХОВАТЕЛЯМИ |
|||
1. |
Підсумкове засідання МО класних керівників та вихователів №5 (за окремим планом).Обговорення проекту плану виховної роботи школи на 2015/2016 н. р. |
Травень |
Голова МО класних керівників та вихователів, Гунбіна С.Ю. |