Свято до дня Святого Валентина

Цікаво та активно 16.02.2017  пройшло свято до дня Святого Валентина з учнями нашого ліцею.

На святі було відібрано 3 пари з якими проводились конкурси, під час яких вони показали, яка пара найцікавіша. Продемонструвавши повагу, довіру та взаємну допомогу одне одному.

Ведучі розповіли всім присутнім  надзвичайну історію виникнення свята:

Надзвичайне воно тому, що зовсім не слов’янське… Але Європа святкує його з великим задоволенням вже понад 120 років. Прекрасне свято з надзвичайною сумною  і романтичною історією.

У дні коли молодий християнин-лікар на ім’я Валентин потрапив до в’язниці (це було в часи гонінь на християн імператора Клавдія, в ІІІ ст. н.е.).

За римським календарем саме в середині лютого святкували Новий рік. Незаміжні дівчата займались приблизно тим, чим займаємось, мабуть, і ми на Різдво – ворожили. Тоді ж вирувало і язичницьке свято Люперкалія, якому була заступницею сама богиня любові – Юнона. Парочки, що вже склалися, оголошували про свої заручини, а для вільних від стріл Амура, і навіть заміжніх, воно було часом бурхливих пристрастей.

А Валентин тим часом їв сухий хліб у в’язниці, молився і знав напевно, що справжньої Весни вже не побачить. Якщо вірити його зображенню у книгах, він був дуже вродливим. Мабуть, в нього закохувались дівчата. Але навряд чи, сидячи за гратами, він міг припустити, що останньому в його житті коханню судилося  статися саме в цих стінах.

Його наглядач у в’язниці був  суворим і ненавидів християн. Про те, що молодий християнин, якого нещодавно привели до нього, ще й лікар, він дізнався, коли піймав під віконцем його камери декількох хлоп’ят, які кидали туди маленькі записки(можливо, це й були “валентинки”). В записочках була всяка всячина: поздоровлення зі святом, привіти і побажання людині, яка була до них доброю і привітною, яка лікувала їх та навчала.

Наглядач замислився. Його улюблена дочка була сліпою і наодинці просиджувала всі дні вдома: кому потрібна сліпа наречена? Наглядач привів дочку до ув’язненого лікаря, але не міг знати, що горе сліпої дівчини стане горем нареченої.

Сталося диво: Валентин повернув їй зір і вона покохала його. Від їх кохання залишилось одне свідотство, про яке не забула легенда – невеличкий лист, майже записочка, “валентинка”, яку склав юнак для неї, сором’язливо підписавши: “Ваш Валентин”. І, невідомо, може саме дочка наглядача вперше вигукнула: “Він – Святий!”.

І кожного року за переказами, саме в цей день птахи знаходять собі пару.

Наші “Валентини ” виготовили власноруч та подарували своїм коханим “дизайнерські сукні”:

IMG_20170216_153122 IMG_20170216_153135