Місячник «Молодь за здоровий спосіб життя»

Протягом січня у ліцеї був проведений Місяць здорового способу життя за наступним планом:

Місячник «Молодь за здоровий спосіб життя»

 

Лекція

Про  небезпеку вірусних простудних  захворювань. Медична сестра
Уроки здоров’я

 

«Здоров’я дитини – багатство родини!»

 

Психолог Головіна О.Ю
Конкурс творчих робіт «Твоє життя –твій вибір» Вихователь

Татаренкова В.А.

Засідання «круглого столу»

 

«Гра власним життям» Зустріч з соціальним працівником
Години спілкування

 

«Корисні звички-запорука здоров’я»

«Здоровий спосіб життя – це модно!»

«Я обираю здоровий спосіб життя»

«Здорова людина – успішна людина»

«Скажемо: ні  – шкідливим звичкам»

 

Класні керівники, вихователі
 

Виставка  рефератів

 

«Вплив шкідливих звичок на організм людини» Вчителі предметники
 

 

Виступи агітбригад

 

Конкурс буклетів

«Молодь обирає здоров’я»

 

Конкурс буклетів «Як про здоров’я ти думати будеш, ніколи здоров’я ти не загубиш»

Фракція «Здорова нація»

 

Місяць розпочався зі змістовної лекції медичної сестри Колеснікової О.Є, яка наддала вихованцям ліцею поради щодо профілактики вірусних простудних  захворювань, про небезпеку таких хвороб та шляхи подолання

 

Психлог Головіна О.Ю. провела з учнями усіх класів уроки здоров`я. Особливу увагу було приділено психологічному здоров`ю родини.

В ліцеї було організовано анонімне психологічне обстеження. Учні ліцею були розділені на 2 вікові підгрупи-молодші (8-9 клас) та старші (10-11 клас) учні.

Учні молодшої групи (37 чол.) відповідали на запитання: Чи згоден(а) ти з тим, що сім’я має піклуватися про здоров’я дитини? Чи говорять твої батьки про небезпеку вживання тютюну, алкоголю, наркотиків? Чи можна економити на здоров’ї? Чи існують, на твою думку, безпечні ліки? Чи знаєш ти  скільки коштів витрачає твоя сім’я під час твоєї хвороби?

Більшість з них згодна з висловлюваннями, що сім’я має піклуватися про здоров’я дитини, їхні батьки постійно говорять про небезпеку вживання тютюну, алкоголю, наркотиків, економити на здоров’ї не можна і вони знають, скільки сім’я витрачає коштів під час хвороби. А от майже 40% опитуваних вважають, що існують небезпечні ліки. Це,вочевидь,- результат роботи реклами в мас-медіа. Для нас, як для вчителів та вихователів, – додаткова ланка просвітницької роботи.

Учням 10-11 класу (28чол.)  були запропоновані питання, що відносяться до їх готовності до щлюбу. Які почуття допоможуть мені при створенні родини? Які риси мого характеру допоможуть мені при створенні міцної родини? Які мої уміння допоможуть мені створити особисту сім’ю? треба було дописати висловлювання: «Готовність до шлюбу – це…»

Кохання, вірність, довіра та повага допоможуть скласти чуттєвий світ майбутньої родини, працелюбність, сила волі, доброта та ласка, наполеглівість, мудрість та терпіння назвали учні основними рисами свого характеру, до умінь віднесли  здатність піклуватися та заробляти гроші.

Були й такі, що відверто висловлювали думку,що вони ще не готові до обговорення такого важливого питання,як створення сім’ї. Тож, маємо напрям психологічної та педагогчної  роботи,якийц потребує нашої уваги.

Вихователь Татаренкова В.А. та вчителі-предметники Поліванова О.С. Т акравченко Л.П. конкурс творчих робіт «Твоє життя –твій вибір», виставку  рефератів «Вплив шкідливих звичок на організм людини», конкурс буклетів «Як про здоров’я ти думати будеш, ніколи здоров’я ти не загубиш»

 

 

 

Класні керівники підготували цікаві години спілкування, спрямованні на спонукання до активного способу життя, пропаганди здорового стилю життя, формування особистості школяра без шкідливих звичок, виховання в учнів розуміння здоров`я як пріоритетної цінності, мотивація до самовиховання, активної громадської життєвої позиції

     

І на останок координатор учнівського самоврядування Лимар Д.О. разом з фракцією «Здорова нація» підготували витупи агітбригад на тему «Молодь обирає здоров’я»